Anunţ angajare asistent de proiect

Asociaţia Obştească „Eco-Răzeni” anunţă concurs pentru suplinirea postului de asistent în cadrul proiectului „Integrarea socială a tinerilor cu dizabilităţi prin dezvoltarea unei întreprinderi sociale” implementat în parteneriat cu organizaţia austriacă non-profit Volkshilfe Solidarität cu suportul financiar al Ministerului Federal al Muncii, Afacerilor Sociale şi Protecţiei Consumatorului (BMASK) din Austria.

Perioada de angajare: 8 luni, postul este project-based (part time), cu posibilitatea de angajare ulterioară în cadrul întreprinderii sociale create de Asociaţia Obştească “Eco-Răzeni” în cadrul proiectului.

Cerinţe şi responsabilităţi:
• planificarea acţiunilor şi activităţilor din cadrul proiectului;
• organizarea activităților pentru grupul țintă (tineri cu dizabilităţi) şi monitorizarea acestora;
• implicarea în procesul de elaborare a planului de afaceri pentru întreprinderea socială (cantină);
• coordonarea procesului de înfiinţare şi înregistrare a întreprinderii sociale;
• supravegherea procesului de amenajare a spaţiului pentru întreprinderea socială;
• îndeplinirea sarcinilor de ordin administrativ: întocmirea actelor, menţinerea corespondenţei, etc;
• asistarea directorului de proiect şi echipa proiectului în dezvoltarea şi implementarea proiectului;
• asistarea în organizarea şi administrarea programelor de instruiri, vizitelor, meselor rotunde, conferinţelor şi altor evenimente, inclusiv elaborarea agendelor şi coordonarea activităţilor logistice;
• menţinerea şi actualizarea sistemului de documentare pentru toate materialele proiectului;
• prezentarea raportului de activitate la finele fiecărei săptămîni de lucru directorului de proiect;
• menţinerea relaţiilor cu mass-media.

Calificare:
• studii superioare, preferabil în domeniul economic sau asistenţă socială;
• abilităţi de lucru la calculator: Microsoft Office, Internet;
• abilităţi lingvistice: româna – fluent, cunoaşterea limbii engleze este un avantaj;
• experienţa anterioară de muncă în proiecte și asociații obștești v-a constitui de asemenea un avantaj.

Competenţe:
• profesionalism, spirit de echipă, abilităţi de comunicare, iniţiativă şi autocritică;
• disponibilitate de a lucra într-un mediu dinamic, într-o atmosferă tensionată, iar în caz de necesitate, în afara programului de lucru;
• responsabilitate, autodisciplinare, punctualitate, ordine şi acurateţe;
• capacitate de analiză şi sinteză, flexibilitate în gîndire, adaptabilitate;
• sincer, deschis către nou, creativ, dinamic, înclinat spre rezolvarea problemelor, dornic de a genera un impact pozitiv asupra societății;
• capacitate de lucru cu informaţie nouă.

Beneficii:
• mediu de lucru modern;
• echipă tînără și dinamică;
• perspective de dezvoltare profesională;
• posibilități de deplasări în țară și străinătate;
• participare la evenimente, cursuri.

Dosarul de aplicare va conține:
• CV-ul cu două contacte de referinţă;
• Scrisoarea de intenţie în română;
• Copia actelor de studii.

Dosarul va fi trimis la adresa electronică: ecorazeni@gmail.com sau la sediul Asociaţiei Obşteşti “Eco-Răzeni”: str. Ştefan cel Mare 49/1b, sat. Răzeni, MD 7728, Republica Moldova, cu menţiunea “Concurs asistent de proiect”.

Termenul-limită de aplicare: 11 iunie 2012, ora 18.00.

Detalii pot fi obţinute telefonic la numărul 026895146 sau 079641243.

Vor fi contactate doar persoanele selectate pentru interviu.
Vă mulţumim pentru participare la concurs.

Acest articol a fost publicat în CONCURSURI, TENDERE. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.