Anunţ angajare manager(ă) programul antreprenoriat social

Calif-jobAsociaţia Obştească „Eco-Răzeni” anunţă concurs pentru suplinirea postului vacant de manager(ă) programul antreprenoriat social în cadrul proiectului „Antreprenoriatul social – formulă de incluziune socială performantă a grupurilor marginalizate, inclusiv a persoanelor cu dizabilităţi” implementat cu suportul financiar al IM Swedish Development Partner, Agenției Elvețiene pentru Dezvoltare și Cooperare (SDC) și Primăriei orașului Viena.

Perioada de angajare: februarie – decembrie 2017, postul este project-based (8 ore pe zi, 5 zile pe săptămână), cu posibilitatea de extindere.

Cerinţe şi responsabilităţi:
1. Coordonează elaborarea, implementarea şi monitorizarea planului operaţional lunar al activităţilor programului;
2. Coordonează și organizează activitățile Şcolii de antreprenoriat social;
3. Participă la recrutarea, selectarea și monitorizarea participanţilor Şcolii de antreprenoriat social;
4. Coordonează organizarea și desfăşurarea Conferinței Naționale pentru Antreprenoriat Social;
5. Coordonează organizarea și desfăşurarea ședințelor Platformei pentru Antreprenoriat Social;
6. Planifică şi realizează cercetări pentru identificarea necesităților de informare și instruire în domeniul antreprenoriatului social;
7. Elaborează recomandări privind măsurile necesare în domeniul dezvoltării antreprenoriatului social;
8. Coordonează procesul de elaborare a materialelor informative şi metodice, curriculei pentru Şcoala de antreprenoriat social;
9. Colectează şi analizează practici bune naţionale şi internaţionale în domeniul dezvoltării antreprenoriatului social;
10. Coordonează procesul de menţinere și actualizare a centrului de resurse online pentru antreprenoriat social;
11. Convoacă şi coordonează şedinţele echipei programului;
12. Este formator în cadrul Şcolii de antreprenoriat social;
13. Stabileşte contacte/parteneriate cu autorităţile publice, business-urile, ONG-urile şi mass-media, atît la nivel naţional cît şi internaţional, în vederea realizării obiectivelor programului;
14. Reprezintă organizația la diferite evenimente la nivel local, naţional și internațional;
15. Elaborează trimestrial rapoartele narative cantitative şi calitative pe program pentru finanţatori;
16. Organizează şi moderează conferinţele de presă tematice;
17. Îndeplineşte alte responsabilităţi la indicaţiile conducătorului asociației.

Calificare:
• studii superioare, preferabil în domeniul economic sau asistență socială;
• abilităţi de lucru la calculator: Microsoft Office, Internet;
• abilităţi lingvistice: româna – fluent, cunoaşterea limbilor engleză și rusă este un avantaj;
• experienţa anterioară de muncă în proiecte și asociații obștești v-a constitui de asemenea un avantaj.

Competenţe:
• profesionalism, spirit de echipă, abilităţi de comunicare, iniţiativă şi autocritică;
• disponibilitate de a lucra într-un mediu dinamic, într-o atmosferă tensionată, iar în caz de necesitate, în afara programului de lucru;
• disponibilitate de a efectua deplasări pe teritoriul țării și peste hotare;
• responsabilitate, autodisciplinare, punctualitate, ordine şi acurateţe;
• capacitate de analiză şi sinteză, flexibilitate în gîndire, adaptabilitate;
• sincer(ă), deschis(ă) către nou, creativ(ă), dinamic(ă), înclinat(ă) spre rezolvarea problemelor, dornic(ă) de a genera un impact pozitiv asupra societății.

Salariul de funcţie: 10 mii MDL

Locul de muncă: sat. Răzeni, r. Ialoveni sau or. Chișinău

Beneficii:
• echipă tînără și dinamică;
• perspective de dezvoltare profesională;
• participare la evenimente, cursuri.

Dosarul de aplicare va conține:
Formularul de aplicare (descarcă AICI).

Dosarul va fi trimis la adresa electronică: ecorazeni@gmail.com sau la sediul Asociaţiei Obşteşti “Eco-Răzeni”: str. Ştefan cel Mare 49/1b, sat. Răzeni, MD 7728, Republica Moldova, cu menţiunea “Concurs manager(ă) program antreprenoriat social”.

Termenul limită de aplicare: 23 ianuarie 2017, ora 16.00.

Detalii pot fi obţinute telefonic la numărul 026873325 sau 079641243.

Vor fi contactate doar persoanele selectate pentru interviu și proba practică.

Vă mulţumim pentru participare la concurs.

Acest articol a fost publicat în CONCURSURI, TENDERE. Pune un semn de carte cu legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.